ΕΚΛΗΛΩΣΕΙΣ:

Events:

ΟΛΕΣ

ALL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
personna.jpg

Παρ 27 Νοε 2009

NO! presents Disco Sauvage

dj set

Fri 27 Nov 2009

NO! presents DISCO SAUVAGE

dj set

congo-river-1.jpg

Πεμ 26 Νοε 2009

Congo River

προβολη

Thu 26 Nov 2009

Congo River

screening

img_1181.jpg

Σαβ 21 Νοε 2009

Σεμινάριο Ερμηνείας Λυρικού Τραγουδιού

σεμιναριο

Sat 21 Nov 2009

Seminar operatic performance

seminar

seanie_t.jpg

Σαβ 21 Νοε 2009

Mammy Hot Daddy Cool – Anna Mystic & DJ Blend aka Mishkin mc Seanie T (UK)

συναυλια / dj set

Sat 21 Nov 2009

Mammy Hot Daddy Cool – Anna Mystic & DJ Blend aka Mishkin mc Seanie T (UK)

concert / dj set

rustie1.jpg

Παρ 20 Νοε 2009

Rustie (UK)

dj set

Fri 20 Nov 2009

Rustie (UK)

dj set

sickness_pic.jpg

Πεμ 17 Σεπ 2009 - Πεμ 19 Νοε 2009

Just Sickness

dj set

Thu 17 Sep 2009 - Thu 19 Nov 2009

Bios & Junior SP. present «JUST SICKNESS»

dj set

super_collider_guitar_amp_03.jpg

Σαβ 14 Νοε 2009

Εργαστήριο για το περιβάλλον προγραμματισμού Supercollider

σεμιναριο

Sat 14 Nov 2009

Workshop on the enviroment of programme language Supercollider

seminar

metroarea5001.jpg

Σαβ 14 Νοε 2009

Metro area - Morgan Geist & Darshan Jesrani

dj set

Sat 14 Nov 2009

Metro area - Morgan Geist & Darshan Jesrani

dj set

1668419730.jpg

Παρ 13 Νοε 2009

Marc Hype & Jim Dunloop Melting Pot Music - Berlin

συναυλια / dj set

Fri 13 Nov 2009

Marc Hype & Jim Dunloop Melting Pot Music - Berlin

concert / dj set

tokyogorilla.jpg

Πεμ 12 Νοε 2009

Fog Films πάρτυ λήξης

συναυλια

Thu 12 Nov 2009

Fog Films πάρτυ λήξης

concert

black_meteoric_star_s.jpg

Σαβ 07 Νοε 2009

Encore III Amateurboyz w/ Black Meteoric Star/ A.V.A.F.

συναυλια / dj set

Sat 07 Nov 2009

Encore III Amateurboyz

concert / dj set

p5010021_biosphere.jpg

Παρ 06 Νοε 2009

Touch Music showcase/ Biosphere (NO) & Philip Jeck (UK)

συναυλια

Fri 06 Nov 2009

Touch Music showcase/ Biosphere (NO) & Philip Jeck (UK)

concert

belleruche_3_colour_credit_s_s.jpg

Παρ 06 Νοε 2009

Belleruche

συναυλια / dj set

Fri 06 Nov 2009

Belleruche

concert / dj set

glass_candy__beatbox__cover.jpg

Σαβ 31 Οκτ 2009

Italians Do it Better Showcase (USA)

συναυλια / dj set

Sat 31 Oct 2009

Italians Do it Better Showcase (USA)

concert / dj set

wom1_small.jpg

Παρ 30 Οκτ 2009

Word of Mouth

συναυλια / dj set

Fri 30 Oct 2009

Word of Mouth

concert / dj set

mustache_hankie_761239.jpg

Παρ 30 Οκτ 2009

Holy Mash presents PLANET HALLOWEEN

dj set

Fri 30 Oct 2009

Holy Mash presents PLANET HALLOWEEN

dj set

photoharrie_oxi.jpg

Τετ 28 Οκτ 2009

Photoharrie Οχι!

dj set

Wed 28 Oct 2009

Photoharrie ΟΧΙ!

dj set

zenj0164_jfr.jpg

Σαβ 17 Οκτ 2009 - Κυρ 25 Οκτ 2009

Σεμινάριο για τις Παραστατικές Τέχνες

σεμιναριο

Sat 17 Oct 2009 - Sun 25 Oct 2009

Performing Arts Seminar

seminar

house_of_houses.jpg

Σαβ 24 Οκτ 2009

House of House (NYC)

συναυλια / dj set

Sat 24 Oct 2009

House of House (NYC)

concert / dj set

holyghostsm.jpg

Σαβ 24 Οκτ 2009

Holy Ghost! (USA)

dj set

Sat 24 Oct 2009

Holy Ghost (USA)

dj set

peterblackwithredhair2circleyellow.jpg

Πεμ 15 Οκτ 2009 - Δευ 19 Οκτ 2009

Πετροτσουλούφης: Ιστορίες για καλούς μεγάλους και κακά παιδιά

θεατρο για παιδια

Thu 15 Oct 2009 - Mon 19 Oct 2009

Shockheaded Peter: Stories for good adults and bad children

theatre for children

bubble_wrap.jpg

Σαβ 17 Οκτ 2009

Ζoltan Tribe mc T.La8oz

συναυλια / dj set

Sat 17 Oct 2009

Ζoltan Tribe mc T.La8oz

concert / dj set

gaslamp.jpg

Παρ 16 Οκτ 2009

The Gaslamp Killer (USA), Daedelus (USA)

συναυλια / dj set

Fri 16 Oct 2009

Gaslamp Killer (USA), Deadalus (USA)

concert / dj set

chevy1.jpg

Σαβ 10 Οκτ 2009

Urban Disco opening party/ Chevy & Loot DJs

dj set

Sat 10 Oct 2009

URBAN DISCO opening party

dj set

jstar_pho_outro_3.jpg

Παρ 09 Οκτ 2009

J*star & Shepdog/ Anna Mystic

dj set

Fri 09 Oct 2009

J*star & Shepdog/ Anna Mystic

dj set

logo_replicas_k83.jpg

Σαβ 03 Οκτ 2009

Discovery - Replicas the Birthday with special guests

dj set

Sat 03 Oct 2009

Discovery - Replicas the Birthday with special guests

dj set

egyptian_lover04.jpg

Παρ 02 Οκτ 2009

Egyptian Lover & Mc Jamie Jupiter (USA)

συναυλια / dj set

Fri 02 Oct 2009

Egyptian Lover & Mc Jamie Jupiter (USA)

concert / dj set

leon_herbert.jpg

Κυρ 27 Σεπ 2009 - Τετ 30 Σεπ 2009

Εργαστήριο Αcting on Camera

θεατρο

Sun 27 Sep 2009 - Wed 30 Sep 2009

Αcting on Camera workshop

theatre

tell_a_story_no_info.jpg

Πεμ 24 Σεπ 2009 - Κυρ 27 Σεπ 2009

Τell A Story

φεστιβαλ

Thu 24 Sep 2009 - Sun 27 Sep 2009

Τell A Story

festival

paul_bennett.jpg

Σαβ 26 Σεπ 2009

Paul Bennett meets Terra Exotica

dj set

Sat 26 Sep 2009

Paul Bennett meets Terra Exotica

dj set

markpritchard.jpg

Παρ 25 Σεπ 2009

Harmonic 313 aka Mark Pritchard (UK)

dj set

Fri 25 Sep 2009

Harmonic 313 aka Mark Pritchard (UK)

dj set

pg_composite_logo_url03_white.jpg

Παρ 18 Σεπ 2009 - Σαβ 19 Σεπ 2009

Swatch MTV Playground

φεστιβαλ

Fri 18 Sep 2009 - Sat 19 Sep 2009

MTV Swatch Playground

festival

reunion_a.jpg

Παρ 11 Σεπ 2009 - Σαβ 12 Σεπ 2009

Athens Reunion 2009/ Bios Opening

dj set

Fri 11 Sep 2009 - Sat 12 Sep 2009

Athens Reunion 2009

dj set

walter-benjamin_nova-melancholia.jpg

Πεμ 12 Φεβ 2009 - Πεμ 30 Ιουλ 2009

Nova Melancholia, Walter Benjamin: Θέσεις για τη φιλοσοφία της ιστορίας

θεατρο

Thu 12 Feb 2009 - Thu 30 Jul 2009

Nova Melancholia, Walter Benjamin: Θέσεις για τη φιλοσοφία της ιστορίας

theatre

blitz_katerinh_web.jpg

Παρ 19 Ιουν 2009 - Κυρ 28 Ιουν 2009

blitz, Κατερίνη [μία εκδήλωση του Φεστιβάλ Αθηνών]

θεατρο

Fri 19 Jun 2009 - Sun 28 Jun 2009

blitz, Κατερίνη [μία εκδήλωση του Φεστιβάλ Αθηνών]

theatre

mag_kopwsh-small.jpg

Σαβ 13 Ιουν 2009 - Κυρ 14 Ιουν 2009

Ομάδα ΜAG, Κόπωση

θεατρο

Sat 13 Jun 2009 - Sun 14 Jun 2009

Ομάδα ΜAG, Κόπωση

theatre

clip_image001.jpg

Δευ 04 Μαι 2009 - Τρι 09 Ιουν 2009

blitz , Το Σπίτι

θεατρο

Mon 04 May 2009 - Tue 09 Jun 2009

blitz , Το Σπίτι

theatre

opera_misanthrwpos-small.jpg

Τετ 13 Μαι 2009 - Σαβ 06 Ιουν 2009

Ομάδα ΟΠΕRA, Ο Μισάνθρωπος του Μολιέρου

θεατρο

Wed 13 May 2009 - Sat 06 Jun 2009

Ομάδα ΟΠΕRA, Ο Μισάνθρωπος του Μολιέρου

theatre

tomato.jpg

Τετ 20 Μαι 2009 - Τρι 26 Μαι 2009

ΟΠΑ 0.2 (on πerformance art)

φεστιβαλ

Wed 20 May 2009 - Tue 26 May 2009

ΟΠΑ 0.2 (on πerformance art)

festival

illustrated_history_st-martins-small.jpg

Τετ 20 Μαι 2009 - Κυρ 24 Μαι 2009

An Illustrated History of Longing (20-24 May) & The Legless Mermaid Cabaret (28-30 May)

θεατρο

Wed 20 May 2009 - Sun 24 May 2009

An Illustrated History of Longing (20-24 May) & The Legless Mermaid Cabaret (28-30 May)

theatre

sinfoonikottt.jpg

Παρ 22 Μαι 2009

Jori Hulkkonen's Acid Symphony Orchestra

συναυλια

Fri 22 May 2009

JORI HULKKONEN\'S ACID SYMPHONY ORCHESTRA (LIVE)

concert

spy-traject.jpg

Παρ 15 Μαι 2009 - Σαβ 16 Μαι 2009

Spyweirdos “Ten Letters” & Traject “Mistur” launch

συναυλια / dj set

Fri 15 May 2009 - Sat 16 May 2009

Spyweirdos “Ten Letters” & Traject “Mistur” launch

concert / dj set

q.jpg

Παρ 15 Μαι 2009

DJ Qbert

dj set

Fri 15 May 2009

Q- BERT

dj set

theatro-chroma.jpg

Κυρ 29 Μαρ 2009 - Κυρ 10 Μαι 2009

Θέατρο Νέων, Χορεύοντας με τα Χρώματα, η ιστορία ενός ζωγράφου πάνω σ’ ένα μαγικό χαλί/ Το Ασχημόπαπο (Χανς Κρίστιαν Άντερσεν)

θεατρο για παιδια

Sun 29 Mar 2009 - Sun 10 May 2009

Θέατρο Νέων, Χορεύοντας με τα Χρώματα, η ιστορία ενός ζωγράφου πάνω σ’ ένα μαγικό χαλί/ Το Ασχημόπαπο (Χανς Κρίστιαν Άντερσεν)

theatre for children

459.jpg

Σαβ 09 Μαι 2009

The Gaslamp Killer

dj set

Sat 09 May 2009

The Gaslamp Killer

dj set

jj-bbe-shot-small.jpg

Πεμ 07 Μαι 2009

Dj Jazzy Jeff

dj set

Thu 07 May 2009

Dj Jazzy Jeff

dj set

--1-.jpg

Δευ 15 Σεπ 2008 - Κυρ 12 Απρ 2009

Θέατρο Νέων, Χορεύοντας με τα χρώματα

θεατρο για παιδια

Mon 15 Sep 2008 - Sun 12 Apr 2009

Θέατρο Νέων, Χορεύοντας με τα χρώματα

theatre for children

mkultrapic.jpg

Πεμ 26 Μαρ 2009 - Κυρ 12 Απρ 2009

MKultra, A Guide to getting lost

θεατρο

Thu 26 Mar 2009 - Sun 12 Apr 2009

MKultra, A Guide to getting lost

theatre

wom-poster2platesmall.jpg

Σαβ 11 Απρ 2009

Word of mouth

συναυλια

Sat 11 Apr 2009

Word of mouth

concert

gilles-peterson_header_image.jpg

Παρ 10 Απρ 2009

Gilles Peterson

dj set

Fri 10 Apr 2009

Gilles Peterson

dj set

foto-apo-tin-parastasi-sti-skia-tou.jpg

Τρι 07 Απρ 2009 - Τετ 08 Απρ 2009

Φόρουμ Σύγχρονης Δραματουργίας 2009

φεστιβαλ

Tue 07 Apr 2009 - Wed 08 Apr 2009

Φόρουμ Σύγχρονης Δραματουργίας 2009

festival

koyti-f-01-newb-small.jpg

Τρι 17 Φεβ 2009 - Τρι 07 Απρ 2009

Hot Spot, Το κουτί της λήθης

θεατρο

Tue 17 Feb 2009 - Tue 07 Apr 2009

Hot Spot, Το κουτί της λήθης

theatre

sonikwarfare1.jpg

Σαβ 04 Απρ 2009

Sonic Warfare

συναυλια / dj set

Sat 04 Apr 2009

Sonic Warfare

concert / dj set

call_cutta_in_a_box_03.jpg

Τετ 04 Φεβ 2009 - Σαβ 04 Απρ 2009

Rimini Protokoll, Call Cutta in a Box

θεατρο

Wed 04 Feb 2009 - Sat 04 Apr 2009

Rimini Protokoll, Call Cutta in a Box

theatre

omars_body-shot--black-wall-6-small.jpg

Παρ 03 Απρ 2009

Omar S

dj set

Fri 03 Apr 2009

Omar S

dj set

rimini-protocol-group.jpg

Κυρ 15 Μαρ 2009

Εργαστήριο πάνω στο Θέατρο των Ειδικών με τον Daniel Wetzel των Rimini Protokoll

Sun 15 Mar 2009

Εργαστήριο πάνω στο Θέατρο των Ειδικών με τον Daniel Wetzel των Rimini Protokoll

mickey-athena-copy.jpg

Κυρ 15 Μαρ 2009

Black Athena

dj set

Sun 15 Mar 2009

Black Athena

dj set

stamp.jpg

Πεμ 12 Μαρ 2009 - Κυρ 15 Μαρ 2009

Tell a story

εικαστικα

Thu 12 Mar 2009 - Sun 15 Mar 2009

Tell a story

arts

moodymannnologo.jpg

Σαβ 14 Μαρ 2009

Moodymann

dj set

Sat 14 Mar 2009

Moodymann

dj set

mpc2000xl.jpg

Παρ 13 Μαρ 2009

Petit Bear (Beatnicks)

dj set

Fri 13 Mar 2009

Petit Bear (Beatnicks)

dj set

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21